Κύπελλο Ελλάδος: Ο ΠΑΟΚ κατακτάει το πρώτο νταμπλ στην ιστορία του!
Ο ΠΑΟΚ κατακτά και το Κύπελλο Ελλάδος και κάνει το πρώτο νταμπλ στην ιστορία του!

Ο ΠΑΟΚ μετά την κατάκτηση της super league, κατάφερε και κατέκτησε και το Κύπελλο Ελλάδος. Μάλιστα, κέριδσε την ΑΕΚ με 1- 0. Έτσι κατάφερε να κάνει το πρώτο νταμπλ στην ιστορία του!

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης σκόραρε στο 45′ με τον Τζούμπα Ακπομ και έτσι κατέκτησε το Κύπελλο Ελλάδος για 3η σερί χρονιά. Ακόμη πιο εντυπωσιακό είναι ότι για τρίτη συνεχόμενη φορά είχε αντίπαλο την ΑΕΚ.

Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στο ΟΑΚΑ, που ενώ δεν είχε κόσμο, καθώς μοιράστηκαν μόνο 1.000 προσκλήσεις, έγιναν πολλά επεισόδια με τους οπαδούς του ΠΑΟΚ και τις δυνάμεις των ΜΑΤ. Όλα αυτά κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, αλλά και στο ημίχρονο!

Ο τίτλος αυτός είναι πολύ σημαντικός για τον ΠΑΟΚ που, ενώ δεν έκανε και από τις καλύτερες εμφανίσεις του, κατάφερε να πάρει τη νίκη από την ΑΕΚ. Αξίζει να σημειωθεί, ότι ο ΠΑΟΚ είχε καταφέρει κάτι ακόμη πιο σημαντικό στη super league!

Από το πρωτάθλημα η ομάδα της Θεσσαλονίκης έφυγε αήττητη. Μόνο κάποιες ισοπαλίες μετρούσε στο ενεργητικό της!

Τώρα, είναι ένα διάστημα ξεκούρασης για τους ποδοσφαιριστές και τις ομάδες μέχρι να αρχίσει και πάλι η προετοιμασία!

Δες ακόμα: Super League: Αυτή είναι η τελική κατάταξη των ομάδων!