Τότεναμ - Ολυμπιακός 4-2: Με άδεια χέρια φεύγει ο Ολυμπιακός από το Λονδίνο
Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε 0-2 στο πρώτο 20λεπτο, αλλά το φινάλε του αγώνα τον βρήκε ηττημένο με 4-2

Άδοξα ολοκληρώθηκε για την ομάδα του Ολυμπιακού η αναμέτρηση στο Λονδίνο, για την 5η αγωνιστική του Champions League.

Οι ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν 0-2 στο πρώτο 20λεπτο, αλλά το φινάλε του αγώνα τούς βρήκε ηττημένους με 4-2.

Ένα πολύ σοβαρό λάθος του Γιασίν Μεριά στο 45’+1′ έδωσε τη δυνατότητα στον Άλι να σκοράρει, να μειώσει σε 1-2, φάση που αποδείχθηκε κλειδί για την επικράτηση των Άγγλων.

Το ονειρικό ξεκίνημα με 0–2 στο Λονδίνο τελείωσε δυσάρεστα μετά το λάθος του Μεριά και ένα διαιτητικό φάλτσο που έδωσαν στην Τότεναμ την ευκαιρία να ανακάμψει και να κερδίσει με 4–2 – Θαυμασμός Μουρίνιο για τον Ολυμπιακό.

Ο Ολυμπιακός θέλει πλέον νίκη την τελευταία αγωνιστική επί του Ερυθρού Αστέρα στο Φάληρο για να περάσει στους “32” του Europa League μέσω της τρίτης θέσης του γκρουπ, αφού Μπάγερν και Τότεναμ προκρίθηκαν στους “16” της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.